Kto odejdzie a kto przybędzie?
Dodane przez bydomino dnia Październik 16 2012 20:32:07

Po 7. kolejkach Serie A, Inter Mediolan zajmuje 4. pozycję w lidze z dorobkiem 15 punktów, na czele plasuje się Juventus oraz Napoli, oba kluby maja po 19 punktów. Choć do stycznia jeszcze sporo czasu to już można śmiało spekulować kto odejdzie a kto zostanie zakupiony przez Nerazzurrich.

Zacznę od tych, którzy mogą odejść. Miał on być zastępcą jak dotąd nie zastąpionego Maicona mowa tutaj o Jonathanie, który prawdopodobnie w zimowym okienku transferowym zamieni Mediolan na jakieś inne miasto. Kolejnym zawodnikiem, który jest brany pod uwagę do odejścia z Interu to Serb Dejan Stankovic, od poprzedniego sezonu jest on kontuzjowany przeszedł, aż dwie operacje ścięgna Achillesa i jak widać nie jest on już poprostu potrzebny w składzie Czarno-Niebieskich. Kolejnym zawodnikiem wliczany do listy tych, którzy mogą odejść jest McDonald Mariga, który podobnie jak Stankovic jest kontuzjowany, jedyna różnica między nimi to, to iż Kenijski piłkarz jest o osiem lat młodszy, a liczy ich 25. W lecie gdy Matias Silvestre zasilał Inter, mówiono o nim, że będzie tworzył filar obrony Nerazzurrich, jednak że teraz jest na wylocie z Czarno-Niebieskiej części Mediolanu, zapewne wróci do Palermo, z którego został wypożyczony w sierpniu. Nawet Wesley Sneijder może zostać sprzedany. Powodem tego jest to, iż pomocników w szeregach Interu od groma, a na gwiazdę La Beneamaty rośnie kolejny piłkarz, mowa tutaj o Coutinho, o którym ostatnio pisałem artykuł. Ale oprócz Holendra opuścić mediolański Inter może także Ricardo Alvarez, który powoli traci miejsce w składzie drużyny Stramocciniego, a to poprzez ciągłe urazy.

Teraz pora aby nawiązać do piłkarzy, którzy mogą zawitać na Giuseppe Meazza. Ostatnio głośno o Giuseppe Rossim, który aktualnie leczy kontuzje ale już w styczniu może zostać zakupiony przez Inter. Choć 25 letni napastnik jest jak narazie określany mianem "Kota w worku" to może okazać się transferowym hitem klubu z Mediolanu, jednak alternatywą dla jego transferu będą takie nazwiska jak Llorente z Athletic Bilbao czy choćby German Denis z Atalanty Bergamo. W linii pomocy wzmocnić Czarno-Niebieskich powinien Paulinho, który ostatnio prezentuje dobrą formę w Corinthians jak i reprezentacji Brazylii to właśnie on może przydać się w końcowej fazie sezonu, a nawet wcześniej. Scoutów Interu nie zabrakło nawet w Paryżu, gdzie zwracali szczególną uwagę na dwóch piłkarzy Diego Lugano oraz Guillame Hoarau. Oprócz wymienionych zawodników jest jeszcze kilkanaście nazwisk, które mogły by zasilić klub z Mediolanu, jednak informacje o nich są nie oficjalne i można je uznać za zwykłe plotki brukowców.