Kluby włoskie to kluby silne tylko na papierze?
Dodane przez bydomino dnia Listopad 10 2012 17:58:33

http://img201.imageshack.us/img201/5576/italiazv.jpg

Jak by tak się zastanowić to we włoskiej Serie A - znalazło by się kilka o ile nie kilkanaście klubów z ambicjami na europejskie puchary, jednak ambicje nie zawsze muszą się przekładać na dobre wyniki. W tego rocznej Lidze Mistrzów półwysep Apeniński reprezentuje Juventus i AC Milanem, za to w Lidze Europejskiej występują aż cztery drużyny z Włoch są nimi tak znane marki jak Inter Mediolan, SSC Napoli, Lazio Rzym oraz Udinese Calcio.

Jednak nie tylko te sześć zespołów jest na poziomie europejskim w Serie A. Wymienię i opiszę kilku kandydatów, którzy już w przyszłym sezonie będą walczyć o dobre rezultaty i miano rewelacji rozgrywek w Lidze Mistrzów bądź Lidze Europejskiej.

ACF Fiorentina - klub ze zdolnym napastnikiem jakim jest Stevan Jovetic i genialnym pomocnikiem liczącym już swoje lata Luca Tonim, któremu jednak nie brakuje sił na grę. Oprócz tego Fiołki mają dosyć dobrą defensywę, które spisuje się na tą chwilę w lidze powyżej oczekiwań.

AS Roma - ma trzech bardzo dobrych napastników Erika Lamelę, Pablo Osvaldo oraz Francesco Tottiego, którzy mają razem już 17 bramek w tym sezonie. Wilki wraz ze swoim trenerem Zenkiem Zemanem mają duży potencjał, choć taktyka Czecha nie jest idealna i nie do końca efektywna w Serie A, czego dowodem jest dopiero 6. pozycja w lidze po 11. kolejkach. To właśnie ta taktyka może im pomóc jeżeli dostaną się do europejskich pucharów w przyszłym sezonie.

Oprócz powyżej opisanych klubów do grona walczącego o grę w Europie zaliczył bym także takie kluby jak FC Parma oraz Catania Calcio z ciekawym napastnikiem Alejandro Gomezem. Do końca sezonu jeszcze sporo czasu, ponieważ za nami dopiero 11. kolejek a przed nami aż 27, ciąg dalszy sezonu zapowiada się bardzo interesująco..