Od kelnera do klasowego trenera - czyli Andrea Stramaccioni
Dodane przez bydomino dnia Listopad 10 2012 20:31:23

http://img255.imageshack.us/img255/1416/stramaccioni.jpg

Andrea Stramaccioni były trener Primavery Interu Mediolan, z która zwyciężył w NextGen Series (młodzieżową Ligę Mistrzów) oraz zdobył mistrzostwo Włoch, pod koniec marca 2012 roku został "rzucony na głęboką wodę" obejmując posadę trenera seniorskiej drużyny Czarno-Niebieskich.

Strama liczy zaledwie 36 lat, a na jego koncie już rekord, jakim jest dziesięć wyjazdowych zwycięstw z rzędu w Serie A. Menadżer Nerazzurrich stawia dużo częściej na młodych piłkarz niż choćby byli szkoleniowcy Interu - Leonardo, Gasperini czy Ranieri po których to właśnie Andrea musiał sprzątać w zespole pomimo tego, iż jego doświadczenie jest znikome porównując go z byłymi trenerami La Beneamaty. Stramaccioni krok po kroku realizuje swój projekt, którego minimum to 3. lokata na koniec sezonu w Serie A, jednak nikt nie będzie miał mu za złe jeżeli postara się zdobyć wraz ze swoimi podopiecznymi Scudetto. Prezydent Interu Mediolan, Massimo Moratti jest zachwycony postępami jakie zrobił Strama, odkąd objął posadę szkoleniowca Czarno-Niebieskich. Oczywiście najlepszym dowodem na było zwycięstwo w meczu na szczycie przeciwko Juventusowi w Turynie w ramach 11. kolejki Serie A,  Nerazzurri wygrali z Juve 3:1, a Stara Dama po raz pierwszy w historii przegrała na własnym obiekcie jakim jest Juventus Stadium.

Andrea Stramaccioni jest porównywany do Jose Mourinho, jednak sam zainteresowany nie czuje się następcą The Special One, jednak że każdy kibic Nerazzurrich chciałby aby to właśnie Strama był następcą Mou.