Coś na temat nowego stadionu Interu
Dodane przez bydomino dnia Listopad 12 2012 16:08:39

http://img33.imageshack.us/img33/5255/sansiro.jpg

Planem Massimo Morattiego jest zbudowanie własnego stadionu wyłącznie dla jego Interu i odcięcie się od stadionu Giuseppe Meazza, który dzielony jest z AC Milanem. Nowy obiekt Nerazzurrich miałby być nowoczesny, elegancki i otwarty na zagorzałych kibiców.

Choć popularne w całej Europie - San Siro jest jednym z najlepszych, największych stadionów we Włoszech i może pomieścić prawie 86 tyś. widzów. Pomimo tego, iż jest już stare i należy wyłącznie do miasta to jednak ma bogatą historię. Pierwszy mecz na stadionie w Mediolanie odbyło się 19 września 1926 roku, kiedy to Inter ograł Milan 6:3. Nazwa obiektu pochodzi od imienia i nazwiska piłkarza Interu i Milanu - Giuseppe Meazzy, który był jednym z najlepszych włoskich piłkarzy. Przechodząc do sedna tematu marzeniem każdego kibica La Beneamaty jest zbudowanie nowego domu dla Interu, który należał by tylko do klubu i był by efektywnym sposobem na szybkie zdobywanie funduszy.

Przyglądając się poczynaniom Juventusu, który wybudował stadion o pojemności 41 tyś. Czarno-Niebiescy, a dokładnie prezydent Interu jest bardzo zmotywowany do tego aby wybudować piękny stadion Nerazzurrim. Pierwszym krokiem jaki zrobił Moratti było podpisanie kontaktu z chińskimi działaczami, którzy mają w dużej mierze przyczynić się do budowy nowego obiektu. Kolejnym krokiem było zatrudnienie Marco Fassone na stanowisko dyrektora generalnego, który miał duży udział przy budowie stadionu dla Juve, a więc nie bez powodu Massimo Moratti go zatrudnił. Ostatnim krokiem jaki prezydent klubu z Mediolanu wykonał to stosowanie się do oszczędności (FFP), najbardziej przykłada uwaga będzie co do transferów, które będą musiały być przemyślane aby nie wydawać pieniędzy w błoto.

Nowy stadion Interu Mediolan zostanie oddany do użytku najpóźniej w 2017 roku, jego pojemność z pewnością nie będzie przekraczała 60 tyś. miejsc siedzących. Ma być nowoczesny, ma mieć dużo udogodnień i co najważniejsze ma być po prostu piękny.