Sneijder zostanie czy odejdzie?
Dodane przez bydomino dnia Listopad 16 2012 18:28:22

http://img525.imageshack.us/img525/9763/sneijder.jpg

Jeszcze nie tak dawno plasował się w ścisłej czołówce najlepszych ofensywnych pomocników. Po serii kontuzji, przez które nie mógł on grać regularnie powoli Wesley Sneijder spada i to bardzo spada w klasyfikacji najlepszych pomocników świata. 28-letni piłkarz Interu Mediolan już pod koniec listopada tego roku będzie gotowy do gry prawdopodobnie przeciwko Rubinowi Kazań.

Nie tylko częste urazy przeszkadzają kibicom Nerazzurrich, bowiem Holendrem duże zainteresowanie w Europie kilkanaście zespołów chce mieć Wesa w swoich szeregach między innymi rosyjskie Anzhi, czy choćby angielskie Manchestery albo Chelsea. Mówiono, iż Sneijder w styczniu może już nie być piłkarzem Interu, a zawodnikiem jakiegoś europejskiego giganta. Jedni chcą pomocnika na dłużej w Mediolanie inni chcą by odszedł za nie mała sumę, jaką drogę wybierze Wesley? No bo przecież odkąd pierwszy raz założył czarno-niebieską koszulkę upłynęło sporo czasu, a dokładnie już ładne trzy lata. A wiem, że rocznie zarabia ponad 6 milionów euro, co nie jest mała pensją, a przeciwnie największą ze wszystkich piłkarzy klubu z lepszej części Mediolanu. Żona reprezentanta Holandii nie jest dobrze nastawiona na przeprowadzkę, czyli jeden powód jest na korzyść Interu, a reszta przeciw Interowi? Jeżeli chodzi o pieniądze to wydaje się, że kluby zainteresowane pomocnikiem są w stanie płacić rocznie więcej niż te 6 milionów, które wypłaca rocznie Wesowi zarząd Czarno-Niebieskich.

Gdyby "jednak" Sneijder odszedł z mediolańskiego klubu to zastępcą jego zostałby Coutinho, czy jednak Massimo Moratti zdecydowałby się zakupić nowego Wesleya? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w czasie najbliższego okienka transferowego.