Inter zaskakuje i zawodzi
Dodane przez bydomino dnia Grudzień 11 2012 17:41:59

http://img803.imageshack.us/img803/2928/militocassano.jpg

Inter Mediolan to zespół wręcz nie obliczalny jeżeli chodzi o zdobywanie punktów w rozgrywkach ligowych, udowodnił to nie raz. Czarno-Niebiescy potrafili ograć głównych pretendentów do tytułu, ale potrafili także oddać punkty niżej notowanym rywalom. Andrea Stramaccioni na początku sezonu podkreślać, iż priorytetem dla jego drużyny jest zajęcie minimum trzeciej pozycji w Serie A na koniec rozgrywek. Jednak na tą chwile, zespół z czarno-niebieskiej części Mediolanu - zaskakiwał ale też zawodził.

Po bardzo ważnych zwycięstwach z takimi markami piłkarskimi we Włoszech jak Fiorentina, Milan, Juventus czy Napoli. Nadchodziły też gorzkie porażki z Romą, Sieną, Atalantą i Parmą. Oczywiście wracając do meczu z Giallorossi, to jest on usprawiedliwiony, ponieważ jeszcze w 2. kolejce Serie A - Szkoleniowiec Nerazzurrich eksperymentował z wyjściowym zestawieniem. Jednak porażka ze Sieną na Giuseppe Meazza, musiała bardzo boleć, ponieważ skuteczność ze strony gospodarzy była bardzo, ale to bardzo nikła, a świadczyło o tym to iż nie trafili oni nawet bramki kontaktowej. Kolejne przegrane mecze z Atalantą i Parmą, także były zaskoczeniem, ale rozgrywane były na wyjeździe. Choć podopieczni Andrei Stramaccioniego, nie raz mieli szanse na objęcie fotelu lidera w Serie A - to jednak nie potrafili oni wykorzystać potknięć prowadzącego w stawce Juventusu.

Po 16. kolejkach Serie A o tytuł mistrza Włoch - zabiega aż sześć zespołów, nie licząc Interu. Juventus, Napoli, Lazio, Roma, Fiorentina oraz Milan. Czarno-Niebieskich można określić mianem "Robin Hooda" - bowiem odbierają cenne punkty, najlepszym ekipą w lidze, a oddają je słabszym przeciwnikom. Jednakże 18-krotni mistrzowie Włoch są jednym z głównych faworytów do zdobycia Scudetto w tym sezonie.