Klub otwarty na piłkarzy innych narodowości
Dodane przez bydomino dnia Grudzień 12 2012 20:52:43

http://img402.imageshack.us/img402/3983/argentyna.jpg

Inter Mediolan to klub znany z tego, iż w jego barwach cenieni są piłkarze zza granic Włoch. Przez czarno-niebieską część stolicy Lombardii przewlekli się piłkarze przeróżnych narodowość od Słowaków, poprzez Rumunów, Belgów, Serbów, Nigeryjczyków, Holendrów, Kenijczyków, Brazylijczyków, Chorwatów - kończąc na Japończykach czy Senegalczykach i tak dalej i dalej.. Oczywiście jedni odgrywali kluczowe role grając w trykocie Interu, inni zaś obserwowali przebiegi meczów z ławki rezerwowych.

Ale zwróćmy uwagę na to, że obecnie w barwach Nerazzurrich występuje aż siedmiu przedstawicieli Argentyny, przy zaledwie ośmiu Włochach. W skład których wliczeni zostali gracze Primavery, ale główne role w wyjściowym zestawieniu Andrei Stramaccioniego odgrywa tylko trójka Włochów - rezerwowy bramkarz Luca Castellazzi, obrońca Andrea Ranocchia oraz napastnik Antonio Cassano. Jednak przechodząc do sedna tematu, którym jest to iż w czarno-niebieskiej koszulce występuje naprawdę duża ilość piłkarzy z Ameryki Południowej czyli Brazylijczycy, Argentyńczycy oraz jeden Kolumbijczyk. Który powoli odgrywa bardzo ważną rolę w drużynie z lepszej części Mediolanu mowa oczywiście o Fredym Guarinie. Jeden wpasuje idealnie do ekipy i odpłaca się kreatywnością, drugi odchodzi tak jak to było w przypadku Julio Cesara, który aktualnie broni słupków angielskiego QPR. Działacze Interu nie bez powodu szukają właśnie w Ameryce Południowej - piłkarzy, którzy w przyszłości będą albo już odgrywają bardzo ważne role w zespole z Mediolanu. Możliwe iż już w styczniu Nerazzurri wzmocnią się Brazylijczykiem, Paulinho, w którym pokładane są spore nadzieje.

Pora na opisanie tych, których możemy naliczyć najwięcej w szeregach mediolańskiego giganta. Chodzi oczywiście o Argentyńczyków, to oni napędzają ten klub, klub który jest otwarty na zawodników z poza półwyspu Apenińskiego. Jednak najbardziej do tworzenia historii Interu, przyczynił się Javier Zanetti - piłkarz, który zadebiutował w czarno-niebieskiej koszulce już w 1995 roku. Nie bez powodu nazywany jest "żywą legendą Interu" zawsze, ale to zawsze stara się grać fair-play, za to szanują go wszyscy powiązani z piłką nożną we Włoszech, ale też w Europie czy Ameryce. Oprócz ll Capitano, ważni dla drużyny są także inni Argentyńczycy - Cambiasso, Samuel, Milito czy Palacio, jednak nie tylko oni. Drugie role odgrywają młodsi od swoich kolegów z Ameryki Południowej - Alvarez i ten, który się nie sprawdził czyli Silvestre.

Zawodnicy z Brazylii czy Argentyny, ale szczególnie ci z Argentyny są bardzo ważni dla firmy jaką jest - Inter. Ale nie można zapominać o piłkarzach, którzy pochodzą z Europy, Azji czy Afryki, a przyczyniają się do tworzenia siły, jaką jest ekipa Stramaccioniego. Podsumowując klub z Mediolan, może być określany mianem "Argentyńskiego Interu" ponieważ nie bez powodu, takie określenie zostało wymyślone. To właśnie oni przyczynili się do tworzenia histori klubu z najlepszej trójki we Włoszech.