Handanovic kandydatem na najlepszego golkipera globu
Dodane przez bydomino dnia Grudzień 17 2012 14:11:33

http://img837.imageshack.us/img837/4456/handaa.jpg

Napastnicy, pomocnicy i obrońcy to właśnie piłkarze, których na boisku można zaobserwować zawsze sporo. Jednak czwartą pozycją, która odgrywa bardzo ważną rolę jest rola bramkarza. Zawsze w wyjściowej "jedenastce" znajduje się tylko jeden bramkarz, i tak jest od początków piłki nożnej.

Golkiperzy ogrywają duże lub małe role w zespołach. Na przykład w FC Barcelonie pierwszych skrzypiec nie odgrywa Vicotr Valdes, bo przeważnie wyręcza go stalowa obrona katalońskiej drużyny. Zaś w Realu Madryt, Iker Casillas odgrywa jedną z kluczowych ról, a więc nie bez powodu jest najlepszym bramkarzem na świecie, w Juventusie na postoju zawsze jest Gianlugi Buffon, który za swoich czasów był najlepszym piłkarzem stojącym między słupkami, ale teraz jest nadal w czołówce. Mediolański Inter także słynął ze znakomitych golkiperów, najpierw był znany Francesco Toldo, który grał na pozycji bramkarza w ekipie Nerazzurrich już od 2001 roku. Następcą Włocha był Julio Cesar - Brazylijczyk, który miał niezwykły kunszt bramkarski, obecnie występuje w angielskim QPR. Od lipca "numerem 1" pomiędzy słupkami Czarno-Niebieskich jest Samir Handanovic, reprezentant Słowenii do Mediolanu przybył z Udinese Calcio, w którym odnotowywał znakomite występy.

Już gdy jest golkiperem Nerazzurrich, wprowadza spokój do gry defensywnej, ale także odgrywa rolę bohatera, albo w znacznym stopniu przyczynia się do zwyciężania meczów. Od niedawna stał się on ulubieńcem kibiców Interu - nie bez powodu, jest to znakomity bramkarz, ale także bardzo dobry człowiek. Stara się grać fair-play nie robi żadnych konfliktów w szatni Czarno-Niebieskich, rzec można iż jest prawdziwym ideałem. Jednak błędy się zdarzają, ale bardzo rzadko, potrafi obronić sytuacje sam na sam jak i rzuty karne, zawsze jest spokojny i skupiony na tym co robi - z pewnością za to także uwielbiają go zwolennicy Interu.

Handa liczy dopiero 28-lat jest kreatywny, ambitny i wyrafinowany. Już niebawem może być brany pod uwagę w klasyfikowaniu bramkarzy w rankingu światowym, bowiem we Włoszech już od dawna znajduje się w ścisłej czołówce.