Wschodząca gwiazda Czarno-Niebieskich
Dodane przez bydomino dnia Grudzień 24 2012 00:12:15

http://img542.imageshack.us/img542/193/guarinoo.jpg

Fredy Guarin - to właśnie piłkarz, który już niebawem zostanie okrzyknięty mianem nowego "Playmakerem" zespołu z czarno-niebieskiej części Mediolanu. Odejście Wesleya Sneijdera z Interu wydaje się nieuniknione, a więc ktoś musi zastąpić powoli wypalającą się gwiazdę mediolańskiej ekipy, biorąc pod uwagę pozycję na jakiej gra Kolumbijczyk pozyskany z FC Porto wydaje się, iż to z pewnością on zostanie następcą Holendra. Jednak jak na razie nie został on nazwany "następca" Wesa, dla niektórych może on nie być zawodnikiem pokroju Sneijdera, jednakże ambicja i kreatywność z pewnością pozwolą mu nim zostać już niebawem.

Piłkarz ten przeważnie grywał na środku linii pomocy, jego atuty to silny strzał, nie raz udowadniał to, iż jego obydwie nogi po prostu mają "kopa". Doskonałym dowodem na jego siłę w nodze jest bramka w 1/8 Pucharu Włoch przeciwko Hellas Veronie, a także znakomity gol przeciwko Napili. Oprócz tego jest dość szybki, a jego technika jest bardzo skuteczna i potrafi sobie poradzić z nie jednym obrońcą we włoskiej lidze, czy też w lidze europejskiej. Kolumbijczyk przyciąga uwagę swoim niebanalnym zwodem jakim "jest markowanie strzału", do tej pory był on bardzo skuteczny choć nie zawsze przekładał się on na bramki czy też asysty. Liczący 26-lat Guarin od początku tego sezonu prezentuje naprawdę równy poziom gdy, oczywiście z przymrużeniem oka na niektóre występy. Ale jednak wyróżniał się dość często, jeżeli chodzi o grę w Serie A. Zarząd Nerazzurrich zapłacił za pomocnika 11 milionów euro, a więc nie była to jakaś wygórowana kwota za piłkarza, który się doskonale zaaklimatyzował i daje z siebie wszystko.

Reprezentant Kolumbii w tym sezonie jak do tej pory odnotował sześć bramek i pięciokrotnie asystował. Niestety ostanie spotkania w lidze włoskiej przeciwko Genoi mógł oglądać wyłącznie z trybun, bowiem został zawieszony na ten mecz za zbyt agresywne zachowywanie się wobec asystenta sędziego w ramach 16. kolejki Serie A przeciwko Lazio. Z upływem czasu i nabraniem doświadczenia przez ofensywnego pomocnika, już niedługo będziemy mogli go nazwać nową gwiazdą Interu Mediolan, która będzie potrafiła w pojedynkę zwyciężać spotkania.