Trójząb jeszcze nienaostrzony
Dodane przez bydomino dnia Styczeń 04 2013 15:31:59

http://img20.imageshack.us/img20/2701/trojzab.jpg

W Interze coraz gorzej zaczyna wyglądać siła ofensywna, a dokładniej chodzi o napastników, którzy nie pokazują wszystkiego na co ich stać. Oczywiście biorąc pod uwagę nazwiska jakie ma do dyspozycji Andrea Stramaccioni może powiedzieć, iż atak Nerazzurrich jest na prawdę dobry, jednak gorzej o zdobywanie bramek.

Wracając kilka czy kilkanaście lat wstecz mediolański klub zawsze słynął z bardzo dobrych napastników, bowiem w Interze grali tacy piłkarz jak najlepszy strzelec drużyny i legenda Nerazzurrich - Giuseppe Meazza, zaś w ostatnich latach w czarno-niebieskim trykocie występowali tacy znakomicie atakujący gracze jak Christian Vieri, Alvaro Recoba, Hernan Crespo, Julio Cruz czy choćby Ronaldo. W niedawnych latach przez szatnię Interu przewlekli się także tacy snajperzy jak Zlatan Ibrahimovic, który został wymieniony za Samuela Eto'o oraz Goran Pandev, Mario Balotelli czy Diego Forlan. Teraz jedynym klasowym napastnikiem jest Książę, który jednak ma już swoje lata, a więc po woli zarząd Interu powinien jak najszybciej znaleźć następcę tego wielkiego napastnika.

Co prawda według ekspertów - Czarno-Niebiescy mają swój "trójząb" jakim jest Diego Milito wraz z Rodrigo Palacio i Antonio Cassano, którzy razem na swoim koncie mają aż 21 bramek licząc wszystkie rozgrywki. Na papierze ta trójka wygląda na prawdę dobrze, jednak w meczach o punkty jest po prostu słabo, brakuje wykończenia niektórych akcji. Oprócz tychże wyjściowych napastników w składzie Nerazzurrich są jeszcze tacy gracze jak Marko Livaja oraz cofnięty napastnik Philippe Coutinho.

W obecnym mercato Massimo Moratti zakupił Tomasso Rocchiego, który ma być zmiennikiem Milito. Jednak wiek nowego nabytku Interu liczy już 35 lat, a więc nie może on planować długiego pobytu w Mediolanie. W czerwcu zaś wszyscy sympatycy Nerazzurrich będą chcieli zobaczyć nowego napastnika, który będzie prezentował klasę co najmniej międzynarodową. Na liście następców Argentyńczyka są tacy zawodnicy jak Mario Balotelli, Giuseppe Rossi, Pablo Osvaldo czy choćby młody Samuele Longo, który aktualnie przebywa na wypożyczeniu w katalońskim Espanyolu.

Jeśli Inter chce się liczyć w Europie i mieć szanse na zdobycie Scudetto musi znaleźć nowego Milito, bowiem ten prawdziwy nie gra zbyt dobrze, a już niebawem opuści Mediolan. Massimo Moratti nie chce powiedzieć czy układa już górkę pieniędzy na nowego snajepra Interu, ale miejmy nadzieję, że tak bo w każdym innym wypadku, sukcesy Czarno-Niebieskich na wielu frontach będą malały.