Kiedy oczekiwana rewolucja w środku pola?
Dodane przez bydomino dnia Styczeń 11 2013 20:27:59

http://img812.imageshack.us/img812/7007/pomocnicyiwes.png

Liga włoska - zawsze słynęła z gry kontratakiem dlatego też tak jest do dziś. Jednak najważniejszym łącznikiem obrońców z napastnikami są pomocnicy, którzy odgrywają najważniejszą rolę w tzw. kontrze. Najlepiej oczywiście jest wtedy gdy w zespole są zawodnicy ze środka pola, ale wyłącznie kreatywni i ambitni, a jeśli jeszcze dobrze dogrywają piłki do snajperów to wszystko jest tak jak trzeba. Jednakże w Interze coraz rzadziej widzi się, pomocników z chęcią do gry - nie mówiąc już o dokładnych podaniach czy odczytywania ruchów swoich napastników.

Szeregi królów środka pola w Czarno-Niebieskiej części Mediolanu - są dość okrojone. Ponieważ zawodnicy, którzy przyczynili się do zdobycia potrójnej korony dla Interu, są już wiekowi, a ich następców jak na razie nie widać. I nie wiadomo czy w ogóle się takowi znajdą, no chyba, że Massimo Moratti przestanie patrzeć przez różowe okulary i postara się sprowadzić przynajmniej dwóch wartościowych pomocników. Którzy ciągnęli by grę Nerazzurrich, a w dodatku zdobywali ważne gole. W skład pomocników Interu wchodzą podstarzali piłkarze oraz młodzi nie do końca sprawdzeni i dwaj klasowi.

Dejan Stankovic - 34 letni pomocnik, borykający się z kontuzją, która ogranicza go w występach od kilku miesięcy. Serb ponoć już niebawem rozpocznie grę, tylko pytanie jest takie czy Andrea Stramaccioni będzie brał pod uwagę to, iż lepiej postawić na młodszych graczy czy jednak, będzie ustępował zawodnikowi starej gwardii.

Esteban Cambiasso - 32 letni zawodnik, który w tym sezonie gra dość przeciętnie. W ostatnich spotkaniach występował on na pozycji obrońcy, jednak nie do końca dobrze się z tej roli wywiązywał. W Serie A rozegrał do tej pory 19 meczów - z czego większość do końca regulaminowego czasu.

Gaby Mudingayi - 31 letni defensywny gracz z środka pola, który został wypożyczony latem z Bologny. W tym sezonie wystąpił w zaledwie sześciu meczach Interu, z czego tylko jeden rozegrał do końca. Aktualnie leczy uraz.

Walter Gargano - 28 letni środkowy pomocnik, który zostal wypożyczony z Napoli. Jego gra nie jest do końca stabilna, ale jest on kreatywnym piłkarzem i większość gier z jego udziałem jest dobra. W tym sezonie łącznie wystąpił w 19 spotkaniach.

Wesley Sneijder - 28 letni playmaker drużyny, w której jednak od dawna nie występował. Z pewnością najbardziej wartościowy i popularny pomocnik jak i zawodnik całego Interu. Możliwe jednak, iż jeszcze w obecnym mercato zmieni barwy klubowe na Galatasaray Stambuł lub jakiegoś czołowego klubu z Premier League. Oczywiście nie można także wykluczać pozostania Holendrea na Giuseppe Meazza jeszcze na jakiś okres.

Freddy Guarin - 26 letni ofensywny pomocnik zakupiony w letnim okienku transferowym z FC Porto. Pod nieobecność Sneijdera - z pewnością najbardziej ambitny i kreatywny zawodnik jak i też jeden z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji w Serie A. Na jego temat został niedawno napisany artykuł.

MacDonald Mariga - 25 letni rezerwowy gracz środka pola. Który niedawno dopiero wyleczył ciężką kontuzję, zerwanych więzadeł krzyżowych. Prawdopodobnie jeszcze w styczniu zostanie on sprzedany do jednego z włoskich klubów.

Ricardo Alvarez - 24 letni ofensywny zawodnik, który jednak nie sprawdził się we Włoszech. W tym sezonie rozegrał zaledwie 9 spotkań, a w tym ani jednego nie zakończył. Jeszcze w obecnym mercato może opuścić Mediolan na rzecz River Plate lub jakiegoś europejskiego zespołu.

Joel Obi - 21 letni gracz, który w tym sezonie nie grał zbyt dużo. Szkoleniowiec Interu nie stawiał na niego praktycznie, dlatego też na jego koncie dwa niepełne mecze. Obecnie Nigeryjczyk leczy kontuzję.

Philippe Coutinho - 20 letni ofensywny pomocnik, w którym pokładane są olbrzymie nadzieje. Sam zawodnik jest bardzo ambitny i dobrze wyszkolony technicznie. Łącznie rozegrał on zaledwie 12 spotkań, z czego tylko jedno całe. Ostatnio tymże piłkarzem interesowała się angielska Aston Villa, która skłonna jest zapłacić za Brazylijczyka sporą sumę. Aktualnie Philippe leczy uraz.

Alfred Duncan - 19 letni gracz wyciągnięty z Primavery Interu. Jeszcze w zimowym okienku transferowym, może zostać wypożyczony do jakiejś włoskiej drużyny. W tym sezonie rozegrał 3 spotkania wchodząc z ławki rezerwowych.

Obecna średnia wieku pomocników powyżej wymienionych wynosi 26,1. A więc dość wysoka, jednak zostali wliczeni trzej piłkarze z wiekiem przekraczającym 30 rok życia.

Jeszcze w styczniu - Marco Branca oraz Massimo Moratti muszą sprowadzić przynajmniej jednego doświadczonego, młodego i dobrze grającego pomocnika. Który pomoże Czarno-Niebieskim w walce na kilku frontach. Na liście środkowych graczy wymieniani są tacy piłkarze jak Paulinho, Ezequiel Schelotto oraz doświadczony i wiekowy Frank Lampard.