W pogoni za trzecim miejscem w Serie A
Dodane przez bydomino dnia Kwiecień 03 2013 17:36:34

http://img716.imageshack.us/img716/3694/italiaf.jpg

Dlaczego mediolański Inter musi zająć 3. miejsce na koniec obecnego sezonu w Serie A? Postaram się to z grubsza opisać, ale na początek napiszę co się stanie gdy Nerazzurri nie zajmą miejsca gwarantowanego udziałem w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Jeśli Czarno-Niebiescy nie zapewnią sobie gry w przyszłym sezonie w Champions League, to stanie się wiele i to wiele złego dla drużyny Stramaccioniego. Po pierwsze zastrzyk gotówki, będzie dużo mniejszy. Można oszacować, że przynajmniej 30 milionów mniej może wpłynąć na konto Massimo Morattiego. Następnie brak funduszy, z pewnością zostawił by swoje piętno na transferach, na które może zabraknąć pieniędzy co jest bardzo prawdopodobne. Po trzecie, jeśli nie będzie gotówki na nowych zawodników, prezydent Interu może sobie obrać inną taktykę, jaką jest sprzedawanie piłkarzy. Przy takim zwrocie akcji, ekipa z Mediolanu może zostać zbita z czołówki włoskich klubów, nie mówiąc już o najlepszych drużynach w Europie. No tak, ale gdyby Nerazzurri nie dostali się do Ligi Mistrzów, ani do Ligi Europejskiej to zrobiły by się ogromne problemy, o których lepiej nie mówić.

A co jeśli podopieczni Andrei Stramaccioniego dostaną się do Champions League w przyszłym sezonie, a raczej gdy zajmą 3. lokatę na koniec obecnych rozgrywek Serie A. To.. Portfel prezydenta Morattiego, zwiększył by swoją wartość o minimum 35 milionów euro. Po za tym większa ilość piłkarzy zechciała by przenieść się na Giuseppe Meazza. W dodatku poszczególne transfery stały by się dużo bardziej realne. Inter nadal utrzymał by się w szeregach najlepszych zespołów w Europie. Stramaccioni miałby spore możliwości do ustawania taktyki w najważniejszej europejskiej rozgrywce. Po za tym kibice byli by zadowoleni z rezultatu w obecnym sezonie, a w przyszłych rozgrywkach mogli by dalej kibicować i to w ramach Champions League. Dzięki dobremu wynikowi w tym sezonie,  Czarno-Niebiescy mogli by pozyskać nowych inwestorów. Którzy by przyczynili się do budowy upragnionego stadionu Morattiego. Wszystko co dobre jest w zasięgu mediolańskiej drużyny, ale żeby dostać to ci się chce, trzeba najpierw osiągnąć cel jakim jest zajęcie 3. miejsca na koniec sezonu w Serie A. Mam nadzieję, że powiałem optymizmem. Teraz postaje wszystko zostawić w rękach nogach piłkarzy w trykocie Interu.