Cassano czyli genialny i spontaniczny
Dodane przez bydomino dnia Kwiecień 27 2013 14:49:50

http://imageshack.us/a/img802/1760/cassano.jpg

Antonio Cassano urodził się 12 lipca 1982 roku w Bari. Występuje on na pozycji napastnika, ale może również grać jako ofensywny pomocnik. Słynie z niebanalnego charakteru, oraz nieuzasadnionych zachowań - rzecz w tym, ze piłkarz jakim jest FantAntonio nie musi być "grzeczny". No bo po co, jeśli wszyscy i tak go lubią. Pomimo tego co wyczyniał już w swojej  barwnej karierze. Włosi ekscentryczne zachowanie obecnego gracza Interu Mediolan nazywają "casanatą".

Swoją przygodę z piłką rozpoczął w młodzieżowym zespole ProInter. Od dziecka Cassano kibicował Interowi Mediolan. Jako jeszcze młody chłopak wraz z kolegą udali się oni na testy do mediolańskiej drużyny, jednak nie odkryto w nim talentu i nie dostał się do zespołu. A swoje pierwsze kroki z coraz bardziej profesjonalną grą nawiązywał w AS Bari. Jeden rok jako junior, a kolejne dwa lata już jako senior. W 48 meczach w koszulce Galletti zdobył 6 bramek. W 2001 roku za około 28 milionów euro, Antonio zamienił Bari na Romę. W barwach której rozegrał aż 118 spotkań, w których zdobył 39 goli. Ze stołecznego zespołu przeszedł do Realu Madryt w 2006 roku, za zaledwie 5,5 miliona euro. W ciągu dwu letniej przygody z hiszpańskim gigantem, nie nagrał on się za dużo, bowiem tylko 19 meczów przy czym trafił tylko dwu krotnie do bramki rywali. W 2007 roku FantAntonio został wypożyczony do Sampdorii, w ciągu roku wystąpił on 22 razy, zdobywając przy tym 10 bramek. Dzięki dobrej grze na wypożyczeniu, włoski klub w 2008 roku wykupił na własność Antonio za jedyne 5 milionów euro. Po spędzeniu trzech lat w Genui, występując w 74 meczach i strzelając 25 goli - Cassano został kupiony przez AC Milan. Kwota transferu opiewała na około 5 milionach euro. Jednak ta transakcja była bardzo skomplikowana, ponieważ i Sampdoria i Milan oraz Antonio złożyli się na ten transfer. Co dziwne, cała kwotę zainkasował Real Madryt. W szeregach czerwono-czarnych Włoch rozegrał 33 spotkania, strzelając w ciągu nich 7 bramek. 4 listopada 2011 roku Antonio przeszedł poważną operację serca.

W 2012 roku reprezentant Włoch przeniósł się do drugiej części Mediolanu czyli do Interu. W transfer ten został włączony Giampaolo Pazzini i trafił do Milanu, który musiał dopłacić jeszcze 7 milionów euro. Jako gracz Interu, Włoch trochę stracił na swoim temperamencie, a jednak jak widać nie do końca. A oto i opis jedynego jak do tej pory z incydentów piłkarza, Cassano kłócił się ze szkoleniowcem Stramaccionim. I gdyby nie interwencja Ivana Cordoby oraz Dejana Stankovica ta sprzeczka mogła by się zakończyć ręko czynami. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca, co prawda niektóre brukowce trochę sobie dopisały co do tej sytuacji. Za to zdarzenie Antonio został ukarany przez klub karą pieniężną w wysokości 40 tysięcy euro. W barwach 18-krotnego mistrza Włoch, FantAntonio rozegrał w tym sezonie w samej Serie A - 27 meczów, i trafiał 8-krotnie do bramki rywali. Cassano może i nie jest idealnym piłkarzem, ale jego przegląd gry i doskonałe podania zachwycają nawet największe gwiazdy obecnego futbolu. Plotki głoszą, że Antonio już w lecie może opuścić Inter, myślę, że wielu sympatyków Nerazzurrich ubolewało by nad tym rzekomym transferem.

Co do reprezentacji Włoch, napastnik występuje w niej od U-15 aż do pierwszej drużyny narodowej. Cassano dla Półwyspu Apenińskiego rozegrał około 35 meczów, zdobywając w tym 10 bramek. FantAntonio występował również na Euro 2012, które odbyło się na terenie Polski i Ukrainy. Były to dla niego dość przeciętne zawody, ale zdobył bramkę. I w dodatku jest Wicemistrzem Europy.