Mercato - część pierwsza
Dodane przez bydomino dnia Lipiec 17 2013 23:55:39

 

Okienko transferowe trwa już od 1 lipca we Włoszech jak i w najlepszych europejskich ligach. Za nami już 1/4 mercato, a w czarno-niebieskiej części Mediolanu nie pojawił się żaden piłkarz z najwyższej półki, jednak transfery miały już miejsce i to nie jeden czy dwa a kilka. Z listy życzeń można już usunąć Juana Zunigę, który jest jedną nogą w Juventusie. Transfer Cesca Fabregasa też raczej można sobie już wybić z głowy, ale oczywiście nie zaszkodzi pozostawić cień nadziei.

Oficjalnie zawodnikami Interu Mediolan są już Mauro Icardi z Sampdorii Genua, Marco Andreolli z Chievo Verony, Hugo Campagnaro z Napoli oraz Ishak Belfodil z Parmy. Zaś niebawem zostaną sprowadzeni jeszcze tacy gracze jak Ruben Botta, Diego Laxalt i Mauricio Isla. Ale z mediolańską drużyną wiązany jest w dodatku Aleksandar Dragovic jak i Radjan Nainggolan.

Na stałe odszedł Dejan Stankovic oraz Antonio Cassano do Parmy. A kto jeszcze może opuścić San Siro tego lata? Jednymi z kandydatów są Matias Silvestre oraz Ezequiel Schelotto. Również nie do końca znana jest sytuacja ze Zdravko Kuzmanovicem czy choćby Ricardo Alvarezem. Przyszłość Andrei Ranocchi także nie jest znana, jednak wydaje się, że Włoch pozostanie w Mediolanie na następny sezon.

To dopiero pierwsza faza okienka transferowego, jeszcze nie raz ono może zawrócić nam w głowach. Miejmy nadzieję, że takie zaskoczenie okazało by się pozytywne i sprzyjające dla Interu, który zrobi kolejny udany zakup. Oddaję pole do popisu Marco Brancę, który odpowiada za wzmocnienia o ile nie odpoczywa na sycylijskiej plaży.